Jeśli fotel ergonomiczny to tylko fotel obrotowy

Czasami zdarza się, że potrzebne są nam fotele biurowe (http://fotele.waw.pl/fotel-biurowy/) standardowe, jednak od pewnego czasu prym zarówno w domach prywatnych jak i biurach wiodą oczywiście fotele obrotowe. Okazuje się jednak, że kupno fotela obrotowego to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać – owszem, można kupić taki tradycyjny fotel, na przykład dla dziecka za nie więcej niż 50-100 złotych, jednak będzie to najgorsza decyzja, jaką można było wykonać, w szczególności w stosunku dla osób młodych.

Jak wiadomo – dzieci dopiero się kształtują, szczególnie pod względem postawy, dlatego tak ważne jest, aby nie tylko chodziły w odpowiedni sposób, ale też odpowiednio siedziały, na przykład odrabiając lekcje. W przypadku tradycyjnego, taniego krzesła obrotowego można niestety wykonać dziecku, jak i osobie jako osobie dorosłej dużo szkody. Dziecko będzie się garbić natomiast my możemy odczuwać bóle pleców, szczególnie podczas długotrwałej pracy, bowiem plecy nie otrzymują odpowiedniego wsparcia. Takie wsparcie za to można uzyskać decydując się na fotele obrotowe ergonomiczne.

Fotel biurowy Ergomax Nefil - skóra (9)

Co to za fotele?

Jako przykład weźmy fotel ze sklepu ergo-fotel.pl, model Ergomax Nefil. Taki fotel jest odpowiednio wyprofilowany, tak, aby dopasować się do kształtu naszego ciała, w szczególności pleców i odpowiednio je wspierać. To właśnie dzięki temu nie odczuwamy bólów i możemy wykonywać pracę, lekcje bądź oddawać się na przykład rozrywce w sposób wygodny.

Oprócz wyprofilowania, takie fotele obrotowe posiadają możliwość regulacji, na przykład stopniowanie nachylenia oparcia, podłokietników czy wysokości. Wystarczy zaopatrzyć się w taki fotel raz, a już nigdy nie będziecie mogli wyobrazić sobie bez nich funkcjonowania – warto wybrać się do przykładowego sklepu z takimi fotelami, usiąść, a wtedy zrozumiecie w czym rzecz!

(Czytany 130 razy)