Przydatne funkcje fotela biurowego

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrany fotel biurowy nie jest kwestią tylko i wyłącznie wygody, ale także zdrowia pracownika. Fotele obrotowe biurowe muszą posiadać szereg cech, które sprawią, że nawet najdłuższa praca nie będzie wiązała się z bólem i licznymi dolegliwościami.

Co powinny posiadać fotele biurowe?

Wybierając fotel biurowy, warto sprawdzić bogatą ofertę foteli ergonomicznych. Ich główna zaletą jest fakt, że posiadają one wiele regulowanych elementów, co pozwala na ich swobodne dopasowanie do potrzeb pracownika. Poza regulacją oparcia i siedziska równie ważna jest możliwość swobodnej regulacji podłokietników i zagłówka.

Kilka słów o oparciu

Jeśli chodzi o fotele do komputera, ich bardzo ważną częścią jest oparcie. Musi być ono odpowiednio wyprofilowane, by zapewniać właściwe wsparcie łopatkom i dolnemu odcinkowi kręgosłupa. Pozwala to pracującemu na przybranie naturalnej, w żaden sposób niewymuszonej pozycji ciała, co nawet przy najdłuższej pracy nie dopuści do powstanie dolegliwości bólowych. Zobacz w sklepie – www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe-marki-ergomax-ergohuman.

(Czytany 23 razy)